Zloženie Rady školy pri SOŠD Martin-Priekopa

Stredná odborná škola dopravná

Stredná odborná škola dopravná Martin-Priekopa
Stredná odborná škola dopravná, Zelená 2, 036 08 Martin-Priekopa
Športové aktivity 2023 - 2024
   Účelové cvičenie V utorok 3.10.2023 sa naši žiaci I.ročníkov zúčastnili ÚČELOVÉHO CVIČENIA. Okrem turistického pochodu sme sa venovali aj zdravotnej príprave a topografii. Slnečné počasie a príroda boli zdrojom dobrej nálady. Okrem turistiky sme si dopriali aj relax a zábavu vo forme futbalu. Užili sme si krásny deň.
   ŠTRBArace 2023 Streda (4.10.2023) sa niesla v športovom duchu pre našich štyroch žiakov (Marek Kubica, Alex Truchlík, Natália Šimeková a Zuzana Lahútová), ktorí sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v prekážkovom behu žiakov a žiakov Stredných škôl " ŠTRBArace2023".
   Účelové cvičenie Upršaný a studený pondelok (9.10.2023) sme sa so žiakmi druhých ročníkov zúčastnili ÚČELOVÉHO CVIČENIA. Unavení, ale s dobrou náladou sme cieľ dňa splnili.
   KOŽaZ V dňoch 10. - 12. októbra 2023 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili povinného KURZU OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA. V utorok 10.10.2023 sme navštívili Základňu výcviku v Martine, kde si vojaci pre našich žiakov pripravili rôzne stanovištia zo zaujímavými úlohami. Žiaci strieľali zo vzduchovky, obnovili si poznatky zo zdravotníckej prípravy, civilnej obrany, topografie, základov prežitia a videli rôzne ukážky z vojenského výcviku, výzbroje a techniky. V stredu 11.10 2023 sme navštívili Okresné riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Martine na Stráňach, kde sa žiaci dozvedeli, čo obnáša krásna ale aj náročná práca hasičov. Taktiež si obnovili poznatky zo zdravotnej a civilnej obrany. Štvrtok - 12.10.2023 sa niesol v turistickom duchu, kde žiaci získali zručnosti v oblasti telesnej zdatnosti a odolnosti organizmu na záťaž. Boli to krásne tri dni plné dobrej nálady.
   Beh 17. NovembraV piatok 10.11.2023 sa uskutočnil 57. ročník "BEHU 17. NOVEMBRA". Aj napriek upršanému počasiu sa najlepšie z našich žiakov vo svojej kategórii umiestnil na 28. mieste Lukáš Harasin z III.AOC. Gratulujeme.
  OK v bedmintone Dňa 28.11.2023 sme sa zúčastnili okresného kola v bedmintone. Aj napriek tomu, že sme do krajského kola nepostúpili užili sme si krásny športový deň.
  MLADÍ TURČIANSKI SILÁCI 2023 V utorok 12.12.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže "MLADÍ TURČIANSKI SILÁCI 2023", kde si zmerali sily so svojimi rovesníkmi a nadobudli nové skúsenosti, aj napriek tomu, že sa na súťaži neumiestili zažili krásny deň.
   Lyžiarsky kurz V dňoch 8. - 12. januára 2024 sme sa zúčastnili pobytového lyžiarskeho kurzu na Malinô Brdo okres Ružomberok. Užili sme si slnečné  a chladné počasie. Žiaci okrem lyžovačky zažili aj pekné chvíle na turistike - navštívili dedinku Vlkolínec, získali nové informácie na prednáškach o lyžovaní a o práci záchranárov z Horskej služby. Počas večerov si zahrali rôzne spoločenské hry. Zúčastnili sa súťaží (najlepší lyžiar, najlepšie zlepšenie v lyžovaní, najkrajšie upratané izba počas celého týždňa...) a hrali o chutné a sladké prekvapenia, získali medaile a diplomy. Bolo super.
   Účelové cvičenie V pondelok 6.5.2024 sa žiaci prvých a druhých ročníkov zúčastnili UČELOVÉHO CVIČENIA. Navštívili sme Múzeum vlakov a navštívili sme Dobrovoľných hasičov v areáli SIM, kde sme sa dozvedeli o ich ťažkej, no zároveň krásnej práci. Taktiež sme sa venovali aj prednáškami z topografie, zdravotníckej prípravy a o zásadách prežitia v prírode. Užili sme si krásny deň.
   BEH DO STREČNIANSKYCH HRADNÝCH SCHODOV V piatok 17.5.2024 sme sa zúčastnili 27 - meho ročnika súťaže BEH DO STREČNIANSKYCH HRADNÝCH SCHODOV, ktorý organizuje UNIZA. Najlepšie sa z našich žiakov vo svojej kategórii umiestnil na ôsmom mieste Marek Kubica s časom 47,44 sek. V celkovom poradí zo 474 zúčastnených sa najlepšie z našich žiakov umiestnil Lukáš Harasin, ktorý skončil na krásnom 24 mieste s časom 46,51 sekundy. Gratulujeme.
   Plavecký výcvik V dňoch 3 - 5. júna 2024 sa žiaci II. ročníkov zúčastnili plaveckého výcviku ma Vrútockom kúpalisku. Z troch dní sme si užili dva slnečné dni (pondelok a streda), plné zábavy a súťaží v bazéne, plavci sa zdokonalili v plávaní jednotlivých štýlov a neplavcov sme plávať naučili. V utorok sme sa pre nepriaznivé počasie v aule školy venovali teórii a metodike plávania. Počas doobedneého čakania na slnko sme si zahrali futbal, basketbal ale aj bedminton. Boli to krásne a obohacujúce dni.
   ŽUPNÁ KALOKAGATIA Dňa 13.6. 2024 (štvrtok) sa žiaci našej školy zúčastnili 17. ročníka postupového kola ŽUPNEJ KALOKAGATIE, kde žiaci okrem 3 kilometrového behu museli splniť rôzne disciplíny na jednotlivých  stanovištiach (streľba zo vzduchovky, prehup lanom, hod granátom na cieľ, topografia, zdravotná príprava, evakuačná batožina a teoretické otázky z rôznych oblastí). Naši žiaci (Černota Marko, Baranček Adam, Pastorek Martin, Harasin Lukáš a Šperkov Jozef) skončili na 29. mieste z 51. zúčastnených tímov. Gratulujeme.